Küünlad ja feng shui

15 MIN LUGEMIST
kuunlad-ja-feng-shui

Feng shui on Hiina elustiil, mis põhineb harmoonilise elukeskkonna loomisel. Selleks kasutatakse mitmeid elemente, sealhulgas valgust ja värve, et saavutada harmoonia ja tasakaal oma elukeskkonnas. Küünlad on üks element, mida feng shui praktikud sageli kasutavad, sest need võivad luua hubast ja rahustavat atmosfääri, mis on eriti oluline õhtuti või stressirohketes olukordades.

Feng shui järgi on erinevad värvid seotud erinevate elementidega ja neil on erinev mõju. Näiteks punane küünal on seotud tule ja energia elementidega ning see võib aidata meil saada rohkem energiat ja jõudu. Roheline küünal on seotud maa elementidega ja see võib aidata meil leida rahu ja stabiilsust. Valge küünal on seotud metalli elementidega ja see võib aidata meil leida keskendumist ja kontsentratsiooni.

Küünalde asetamine on feng shui järgi samuti oluline. Näiteks, kui soovite suurendada rahu ja harmooniat oma elamises, võiksite paigutada küünlad lõuna poole. Kui soovite suurendada energiat ja jõudu, võiksite paigutada küünlad ida poole. Kui soovite suurendada rahulikkust ja rahulolu, võiksite paigutada küünlad lääne poole.

Lisaks värvile ja asukohale võivad küünlad aidata parandada ka meie emotsionaalset seisundit ja meeleolu. Näiteks, kui me tahame end rahustada ja leevendada stressi, võime põletada küünlaid lõhnaga nagu lavendel või roos. Kui on soov tõsta meeleolu ja saada rohkem energiat, võib põletada küünlaid lõhnaga nagu apelsin või greip.

Küünalde kasutamist feng shui järgi tuleb aga teha mõistlikult. Näiteks ei tohiks küünlaid põletada terve päeva, sest see võib tekitada ülekuumenemist alusel ja muuta õhu kuivaks.

Kokkuvõttes, küünlad on suurepärane viis feng shui järgi oma elamist harmoonilisemaks ja tasakaalustatumaks muuta. Erinevad värvid ja lõhnad võivad aidata meil saavutada soovitud emotsionaalset seisundit ja meeleolu.